Процедура репатріації померлого

Термін репатріація означає (переклад з латинського двох слів: перше “re” – повернення, друге “patria” – батьківщина) – відповідно: “повернення на батьківщину”. Переважно цей термін застосовується в похоронній сфері. Найчастіше питання репатріації актуальне, коли покійного потрібно доставити на батьківщину з іншої країни. Людина поїхала з України на заробітки або біда трапилася під час подорожі. Українська ритуальна служба «Funeral Repatriation» пропонує допомогу в репатріації тіла померлого на батьківщину в Україну з інших країн світу. Процес репатріації померлого на батьківщину з-за кордону досить непростий, і з огляду на важкі переживання родичів померлого, дуже легко заплутатися в ньому. Розберемо всі деталі. Коли людина помирає, алгоритм дій для його подальшої репатріації на Україну стандартний в більшості країн світу:

 • Лікарем констатується смерть. Далі тіло відправляють в морг, щоб провести експертизу. Розтин переважно проводиться, якщо смерть неприродня, наприклад: суїцид, аварії …
 • Далі повідомлення про смерть направляється поліцією в консульство саме тієї країни, громадянином якої був померлий.
 • Посольством або консульством оформляється свідоцтво про смерть і інформуються родичі / представники померлого та інші компетентні органи. Тут же здійснюється переклад і завірення потрібних для репатріації документів.

Врахуйте, якщо сталася насильницька смерть – швидко репатріювати тіло на батьківщину не вдасться. При звичайній смерті, морг видає спеціальний документ – дозвіл для вивозу тіла. Цей документ в міжнародній практиці називають Export Permit. Важливо уточнити в процесі спілкування з консульством чи відбувається оформлення даного дозволу безпосередньо в морзі. Переважно, ці документи оформляються без запиту, проте краще зайвий раз уточнити, так як без Export Permit вивезення померлого здійснити неможливо. Це може зробити представник інтересів померлого (родич) або представник страхової компанії (якщо була страховка). Слід враховувати, що якщо померлий перебував в організованій турагентством поїздці з наявною страховкою, потрібно уточнити, чи покриває ця страховка витрати на репатріацію.

Документи для репатріації

Відразу відзначимо, що остаточний перелік документів, потрібних для репатріації, вам підкажуть в консульстві. Залежно від країни смерті, можуть знадобитися такі:

 • DeathCertificate (Свідоцтво про смерть)
 • ExportPermit (Дозвіл на вивезення)
 • EmbalmingCertificate (Свідоцтво про бальзаміровке)
 • Спеціалізовані документи, що підтверджують відсутність в капсулі будь-яких сторонніх предметів і відповідно правилам її запаювання
 • У деяких випадках, необхідна довідка, що підтверджує відсутність у покійного інфекційних захворювань.

Важливо: перераховані документи потрібно надати на двох мовах (українській та на мові країни смерті) і завірити належним чином. Найкраще це робити в консульстві. Консульства України в багатьох країнах роблять такі переклади безкоштовно.

Способи репатріації тіла

 • Кораблем або баржею. Даний варіант транспортування тіла померлого в Україну використовується досить рідко, якщо інших способів репатріації немає.
 • Літаком. Цей варіант найшвидший за часом. Але, слід враховувати, що він і найдорожчий з фінансової сторони.
 • Репатріація тіла померлого автотранспортом – найпопулярніший і часто використовуваний спосіб.

Важливо: при перетині кордону необхідно супроводжувати тіло померлої людини. Це завдання може виконувати ритуальний агент. Маючи необхідні знання та досвід, він організовує процес репатріації тіла в Україну і безпосередньо сам похорон при необхідності. Щоб оформити заявку на транспортування померлого, вам потрібно зателефонувати за вказаним на сайті телефоном і повідомити нам місцезнаходження тіла і особливості смерті. Вартість репатріації для кожного випадку розраховується індивідуально. Ціна залежить від багатьох факторів, побажань родичів покійного і обставин. Звернувшись до професіоналів, ви заощадите ваші гроші і час і збережнтн нерви, які і так на межі через втрату близької людини. Звернувшись в Ритуальне агенство «Funeral Repatriation», будьте впевнені, що репатріація рідної людини на батьківщину в Україну буде здійснена швидко і якісно.

Фахівці з репатріації померлого


Козловський Микола

Генеральний директор Funeral Repatriation по організації перевезення померлих по СНД, ЄС

Перейти

Хрущ Максим

Директор по організації поховання

Перейти

Чернюк Костянтин

Ритуальний агент

Перейти

Савчук Микола

Ритуальний агент

Перейти

Хрущ Денис

Ритуальний агент

Перейти

Контакти


Ми в соц мережах

Допомога людям у важкий для них час по всьому світу

Україна

memento.mori.dom@gmail.com

м. Хмельницький
вул. Пілотська, 2Б

Написати нам