Перевезення померлого з Польщі в Україну

Похорон – це завжди дуже важко. Втратити рідну людину – велике випробування для його родичів. На сьогоднішній день величезна кількість громадян України живуть і працюють у Польщі. Іноді трапиться так, що смерть застала близьку людину під час його перебування у Польщі. В такому випадку перед рідними покійного виникає питання, яким чином здійснити перевезення померлого з Польщі в Україну. Що для цього необхідно зробити? У цій статті ми проллємо світло на питання яке вас цікавить.

Організація перевезення з Польщі

Перевезення померлих з інших країн, тобто вантаж 200 передбачає певні аспекти, вимоги та особливості. Транспортування з Польщі за допомогою поїзда, авіаперельоту виконується в оцинкованому контейнері. Якщо ж заходи проводяться за допомогою спеціально обладнаного катафалка, а пункт знаходиться в межах 200 кілометрів від кордону, можна використовувати труну з дерева без оцинковки, при цьому тіло бальзамується. Також необхідно оформити документи на репатріацію тіла. Перед організацією транспортування необхідно уточнити, чи був у людини страховий поліс, актуальний на дату смерті. Якщо оно був, потрібно звернутися в страхову компанію, яка покриє витрати на перевезення тіла покійного до місця поховання.

Також важливо враховувати, що перевезення тіл у труні, згідно з даними консульства Польщі, повинне здійснюватися тільки за допомогою спеціалізованого транспорту. Тому в разі необхідності потрібно звернутися в організацію, що проводить транспортування вантажу 200 за кордон. 

Перевезення померлого з Польщі в Україну: алгоритм дій

Транспортування померлого в Україну з Польщі починається, насамперед, зі збору необхідної документації, її коректного оформлення. Згідно законодавчій базі держави Польща, щоб організувати перетин кордону труни з покійним потрібно надати владі такі документи:

 • Сертифікат про смерть людини (odpis zgonu), оформлений на основі медичного висновку про факт смерті (karta zgonu).
 • Переклад свідоцтва про смерть, завірений перекладачем під присягою Польщі.
 • Дозвіл на транспортування тіла за кордон, яке надається СЕС на основі копії свідоцтва про смерть. Може знадобитися довідка про відсутність перешкод з поховання трупа в Україні. Проінформувати про порядок оформлення зможуть в консульстві.
 • Довідку з моргу про проведення бальзамування тіла.
 • Акт від організації, що реалізувала опайку цинкової труни, відсутності в ньому сторонніх вкладень. Документ повинен оформлятися на польській та українській мові, або має бути завірений перекладачем додаток українською мовою.
 • Документи з санітарно–епідеміологічної служби (довідка, в якій буде вказана інформація про причини смерті людини і безпеку його перевезення для здоров’я і життя інших людей).
 • Дозвільні документи від країни, що приймає тіло.
 • Опис речей загиблого, якщо вони транспортуються з тілом.

Про порядок репатріації тіл померлих з Польщі в Україну, а також оформленні документації можна проконсультуватися в консульстві.

Всі документи оформляються державними інстанціями Польщі. Документ, що дозволяє ввезення тіла на територію України, оформляється в Посольстві України.

Також, необхідно буде організувати і проконтролювати проведення таких маніпуляцій:

 • Підготовка тіла до бальзамування.
 • Купівля труни, його якісне запаювання.
 • Вибір способу транспортування і найбільш оптимального маршруту.
 • Визначитися, чи буде хто-небудь супроводжувати труну з тілом.
 • Організація процесу перетину кордону, розмитнення.

З допомогою якогось транспорту найкраще здійснювати перевезення тіла покійного?

Самий оптимальний варіант доставки тіла покійного – автомобіль. Це дасть можливість заощадити кошти і час. Для того, щоб бути впевненими в тому, що процес транспортування не зашкодить тіло, необхідно звернутися до фірм, що спеціалізуються на перевезеннях такого типу. Фірма гарантує, що транспортування покійного пройде на найвищому рівні. Крім того, родичам запропонують наступні послуги:

 • Доставка тіла до місця проведення похорону.
 • Зустріч труни з тілом в аеропорту.
 • Доставка ритуальних елементів (вінків, надгробків) до місця поховання.

Всі перераховані вище послуги ви можете замовити в нашій компанії «Funeral Repatriation». Ми займаємося транспортуванням вантажу 200 з країн Європи. Наш телефон +38 (067) 555-75-75.

Вартість доставки померлого з Польщі в Україну

Ціна транспортування визначається для кожного випадку індивідуально. Вартість перевезення залежить від безлічі факторів, які залежать від побажань рідних померлого і обставин. Як правило, ціна перевезення померлого з Польщі в Україну становить від 800 євро і вище. Така вартість включає в себе всю організацію транспортування тіла покійного плюс оформлення документів на перевезення. Для проведення всього цього, безумовно, важкого процесу краще всього звертатися в нашу компанію. Ми професійно займаємося транспортуванням і оформленням документації для її підготовки. Справа в тому, що родичі, у момент втрати дорогої людини, відчувають розгубленість і безсилля. У них не вистачає ні моральних, ні психологічних сил на організацію нелегкого процесу транспортування тіла померлого. На шляху до цього у недосвідченого людини можуть виникнути численні труднощі та бюрократичні зволікання, які приведуть нерви, і так деморалізованого родича, в нікудишній стан. Треба це сумному людині, який напевно хоче побути наодинці зі своїм горем?

Перевезення вантажу 200 з Польщі в Україну з “Funeral Repatriation” – це запорука швидкої і якісної доставки тіла на Батьківщину з повагою до пам’яті померлого.

 

Фахівці з репатріації померлого


Козловський Микола

Генеральний директор Funeral Repatriation по організації перевезення померлих по СНД, ЄС

Перейти

Хрущ Максим

Директор по організації поховання

Перейти

Чернюк Костянтин

Ритуальний агент

Перейти

Савчук Микола

Ритуальний агент

Перейти

Хрущ Денис

Ритуальний агент

Перейти

Контакти


Ми в соц мережах

Допомога людям у важкий для них час по всьому світу

Україна

memento.mori.dom@gmail.com

м. Хмельницький
вул. Пілотська, 2Б

Написати нам