Перевезення померлого з Польщі в Україну

Похорон – це завжди дуже важко. Втратити рідну людину – велике випробування для його родичів. На сьогоднішній день величезна кількість громадян України живуть і працюють у Польщі. Іноді трапиться так, що смерть застала близьку людину під час його перебування у Польщі. В такому випадку перед рідними покійного виникає питання, яким чином здійснити перевезення померлого з Польщі в Україну. Що для цього необхідно зробити? У цій статті ми проллємо світло на питання яке вас цікавить.

Організація перевезення з Польщі

Перевезення померлих з інших країн, тобто вантаж 200 передбачає певні аспекти, вимоги та особливості. Транспортування з Польщі за допомогою поїзда, авіаперельоту виконується в оцинкованому контейнері. Якщо ж заходи проводяться за допомогою спеціально обладнаного катафалка, а пункт знаходиться в межах 200 кілометрів від кордону, можна використовувати труну з дерева без оцинковки, при цьому тіло бальзамується. Також необхідно оформити документи на репатріацію тіла. Перед організацією транспортування необхідно уточнити, чи був у людини страховий поліс, актуальний на дату смерті. Якщо оно був, потрібно звернутися в страхову компанію, яка покриє витрати на перевезення тіла покійного до місця поховання.

Також важливо враховувати, що перевезення тіл у труні, згідно з даними консульства Польщі, повинне здійснюватися тільки за допомогою спеціалізованого транспорту. Тому в разі необхідності потрібно звернутися в організацію, що проводить транспортування вантажу 200 за кордон. 

Перевезення померлого з Польщі в Україну: алгоритм дій

Транспортування померлого в Україну з Польщі починається, насамперед, зі збору необхідної документації, її коректного оформлення. Згідно законодавчій базі держави Польща, щоб організувати перетин кордону труни з покійним потрібно надати владі такі документи:

 • Сертифікат про смерть людини (odpis zgonu), оформлений на основі медичного висновку про факт смерті (karta zgonu).
 • Переклад свідоцтва про смерть, завірений перекладачем під присягою Польщі.
 • Дозвіл на транспортування тіла за кордон, яке надається СЕС на основі копії свідоцтва про смерть. Може знадобитися довідка про відсутність перешкод з поховання трупа в Україні. Проінформувати про порядок оформлення зможуть в консульстві.
 • Довідку з моргу про проведення бальзамування тіла.
 • Акт від організації, що реалізувала опайку цинкової труни, відсутності в ньому сторонніх вкладень. Документ повинен оформлятися на польській та українській мові, або має бути завірений перекладачем додаток українською мовою.
 • Документи з санітарно–епідеміологічної служби (довідка, в якій буде вказана інформація про причини смерті людини і безпеку його перевезення для здоров’я і життя інших людей).
 • Дозвільні документи від країни, що приймає тіло.
 • Опис речей загиблого, якщо вони транспортуються з тілом.

Про порядок репатріації тіл померлих з Польщі в Україну, а також оформленні документації можна проконсультуватися в консульстві.

Всі документи оформляються державними інстанціями Польщі. Документ, що дозволяє ввезення тіла на територію України, оформляється в Посольстві України.

Також, необхідно буде організувати і проконтролювати проведення таких маніпуляцій:

 • Підготовка тіла до бальзамування.
 • Купівля труни, його якісне запаювання.
 • Вибір способу транспортування і найбільш оптимального маршруту.
 • Визначитися, чи буде хто-небудь супроводжувати труну з тілом.
 • Організація процесу перетину кордону, розмитнення.

З допомогою якогось транспорту найкраще здійснювати перевезення тіла покійного?

Самий оптимальний варіант доставки тіла покійного – автомобіль. Це дасть можливість заощадити кошти і час. Для того, щоб бути впевненими в тому, що процес транспортування не зашкодить тіло, необхідно звернутися до фірм, що спеціалізуються на перевезеннях такого типу. Фірма гарантує, що транспортування покійного пройде на найвищому рівні. Крім того, родичам запропонують наступні послуги:

 • Доставка тіла до місця проведення похорону.
 • Зустріч труни з тілом в аеропорту.
 • Доставка ритуальних елементів (вінків, надгробків) до місця поховання.

Всі перераховані вище послуги ви можете замовити в нашій компанії «Funeral Repatriation». Ми займаємося транспортуванням вантажу 200 з країн Європи. Наш телефон +38 (067) 555-75-75.

Вартість доставки померлого з Польщі в Україну

Ціна транспортування визначається для кожного випадку індивідуально. Вартість перевезення залежить від безлічі факторів, які залежать від побажань рідних померлого і обставин. Як правило, ціна перевезення померлого з Польщі в Україну становить від 800 євро і вище. Така вартість включає в себе всю організацію транспортування тіла покійного плюс оформлення документів на перевезення. Для проведення всього цього, безумовно, важкого процесу краще всього звертатися в нашу компанію. Ми професійно займаємося транспортуванням і оформленням документації для її підготовки. Справа в тому, що родичі, у момент втрати дорогої людини, відчувають розгубленість і безсилля. У них не вистачає ні моральних, ні психологічних сил на організацію нелегкого процесу транспортування тіла померлого. На шляху до цього у недосвідченого людини можуть виникнути численні труднощі та бюрократичні зволікання, які приведуть нерви, і так деморалізованого родича, в нікудишній стан. Треба це сумному людині, який напевно хоче побути наодинці зі своїм горем?

Перевезення вантажу 200 з Польщі в Україну з “Funeral Repatriation” – це запорука швидкої і якісної доставки тіла на Батьківщину з повагою до пам’яті померлого.

 

Фахівці з репатріації померлого


Козловський Микола

Генеральний директор Funeral Repatriation по організації перевезення померлих по СНД, ЄС

Перейти

Матейко Денис

Директор Funeral Repatriation по організації перевезення померлих в Європі

Перейти

Хрущ Максим

Директор по організації поховання

Перейти

Чернюк Костянтин

Ритуальний агент

Перейти

Савчук Микола

Ритуальний агент

Перейти

Хрущ Денис

Ритуальний агент

Перейти

Контакти


Польща

memento.mori.dom@gmail.com

Krakow
Chmieleniec 17/11, 30-348

+48 577 809 422, +38 067 555 7575

Ми в соц мережах

Допомога людям у важкий для них час по всьому світу

Україна

memento.mori.dom@gmail.com

м. Хмельницький
вул. Пілотська, 2Б

Написати нам