Як повернути тіло померлого на Батьківщину?

Найчастіше родичі померлого змушені займатися транспортуванням тіла покійного, якщо людина померла далеко від рідного дому або ж склала заповіт, за яким її потрібно поховати в конкретному місці. Таку складну і делікатну процедуру краще здійснювати, користуючись послугами служби з перевезення померлих. Вибирайте компанію, яка спеціалізується на транспортуванні вантажу 200.

Перед безпосереднім проведенням перевезення близькі померлого повині з’ясувати всі нюанси, пов’язані з документами та іншими тонкощами процедури. Потрібно обговорити зустріч труни, його можливу разцинківку і перевезення тіла до місця поховання або кремації. Одним словом, клопоту вистачає. Але, дочитавши цю статтю, ви будете готові зайнятися поетапним транспортуванням померлого. Почати варто з вибору способу транспортування тіла.

Авіаперевезення

Багато хто вибирає цей спосіб, коли хочуть швидше доставити такий цінний вантаж, як тіло близької людини. Літаком можна перевозити не тільки труну з покійним, а й урну з прахом. Як правило, авіаперевезення доцільне як в межах країни, так і на міжнародному рівні. Зрозуміло, літак для транспортування проходить попередню підготовку. Всередину вантажного відділення встановлюються спеціалізовані контейнери з цинку, створюється особлива температура. Рівень вологості також підлаштовується під перевезення покійного. Фахівці давно навчилися перевозити вантаж 200 літаками, так що приводу для занепокоєння немає. Відзначимо, що повідомити про перевезення померлого слід не пізніше, ніж за 6 годин до відправлення рейсу. Разом з вантажем 200 необхідні дозвільні документи та посвідчення супроводжуючих, якщо разом з покійним полетять родичі.

В такому питанні, як транспортування тіла померлого, зволікання неприйнятні. Перевезення потрібно здійснювати при першій нагоді, але іноді так буває, що авіакомпанія відмовляється транспортувати покійного. В такому випадку представники інформують родичів заздалегідь і повертають всі раніше зроблені внески.

Щодо специфікації літака конкретних умов немає. Вантаж 200 перевозиться як в вантажних, так і в пасажирських рейсах, але в салоні з тіло розміщено бути не може. Ось чому вантаж розміщується в багажному відділенні. У разі відсутності спеціального відсіку, труп буде доставлений рекомендованим літаком. Щодо конфіденційності також немає ніяких проблем. Ніхто, крім супроводу вантажу 200, не знатиме про його наявності на борту. Це обов’язок авіакомпанії. При звільненні або заповненні багажного відділення не може бути ніяких ритуальних дій, що можуть збентежит пасажирів літака. Труна, призначена для переміщення літаком, виготовляється з металу. В обшивці зобов’язані бути присутніми металеві елементи, як гарант герметичного розміщення тіла. Труна поміщається в спеціальний контейнер з дерева (його родичі купують власним коштом), а вільний простір заповнюється абсорбентом. При транспортуванні урни, ємність з прахом поміщається в ящик, обшитий тканиною.

Труни проходять ваговий контроль, отримують дозвільні документи світового стандарту і всю додаткову сертифікацію. Звичайно, перевезення тіла покійного – не безкоштовна послуга. Кожна авіакомпанія, що працює з такими випадками, має власні тарифи, про які вам повідомляє заздалегідь. Але навіть при цьому, саме літаки використовуються для швидкого і гідного переміщення трупа в бажане місце.

Транспортування залізничним транспортом

Цей спосіб також не позбавлений деякої паперової тяганини, але дозвіл і документація, як правило, видається без проблем. Ціна, знову ж таки, розраховується за конкретними тарифами обслуговуючої компанії. Обов’язкова умова при перевезенні тіла поїздом – наявність супроводжуючих в тому ж потязі, в якому перевозять покійного. Труна або урна перевозяться в багажних і поштових відділеннях. Труна – тільки металева, з надійною обшивкою і герметичним з’єднанням усіх деталей. За 3 години до відправлення вантаж з тілом повинен бути завантажений у вантажний відсік, разом потрібними документами і квитками для супроводу.

Спосіб перевезення катафалком

У більшості випадків до послуг катафалків вдаються, коли належить виконати невеликий шлях з моргу на кладовище або в крематорій. Також катафалк підійде для акуратної доставки ритуальної атрибутики, перевезення родичів покійного до місця поховання, кремації або проведення відповідних обрядів. Вибираючи катафалк, уточніть, чи є на борту подіуми і надійні кріплення для труни. Машина повинна бути оснащена роликами для полегшення внесення та винесення контейнера з тілом. Місце для розміщення похоронних атрибутів – необхідний параметр при виборі катафалка. Наявність кондиціонера допоможе перевести покійного в теплу пору року навіть на далеку відстань. Більш того, для зазначених умов можливе використання особливого підтипу катафалка, оснащеного рефрижератором.

Документи для перевезення тіла покійного

Для переміщення вантажу 200 за допомогою катафалка потрібні такі довідки:

  • Висновок про смерть;
  • Підтвердження бальзамування;
  • Дозвіл на перевезення від служби санітарного нагляду;
  • Документ, що підтверджує, що в труні немає сторонніх предметів.

Працюючи з авіа або залізничними компаніями, приготуйте додаткові свідоцтва:

  • Дозвіл від посольства;
  • Реквізити зустрічаючої персони;
  • Накладна транспортної організації;
  • Митна декларація, якщо покійний доставляється за кордон;
  • Переклад зазначеної документації на місцеву мову (переклад фіксується нотаріусом).

Безпосередньою відправці передує герметизація труни. Конструкцію запаюють, щоб потім помістити в катафалк, який зустрічає тіло в аеропорту або на вокзалі. Зустріти вантаж 200 може як і особа, що його відправила, так і родичі з іншими довіреними особами. Документ, що підтверджує смерть конкретної персони, зобов’язаний бути присутнім як на вантаженні, так і при розвантаженні з літака або поїзда. Труна, так само як і урна, видаються в вантажному терміналі або ж на товарній станції. Необхідно пред’явити документи: паспорт довіреної особи, паспорт представника ритуального підприємства.

Заключні деталі

Смерть родича – страшне горе, яке тільки посилюється далекими відстанями. У пригніченому стані займатися такою відповідальною діяльністю, як організація похорону, дуже складно. Саме тому багато хто забуває про деякі нюанси, що заважають отриманню і поховання тіла померлого. Ми радимо звернутися до досвідчених фахівців, щоб швидко і без проблем доставити покійного до місця поховання. Якщо вам потрібна допомога – звертайтеся за телефонами +38 067 186 77 77, +48 577 809 422.

Фахівці з репатріації померлого


Козловський Микола

Генеральний директор Funeral Repatriation по організації перевезення померлих по СНД, ЄС

Перейти

Хрущ Максим

Директор по організації поховання

Перейти

Чернюк Костянтин

Ритуальний агент

Перейти

Савчук Микола

Ритуальний агент

Перейти

Хрущ Денис

Ритуальний агент

Перейти

Контакти


Ми в соц мережах

Допомога людям у важкий для них час по всьому світу

Україна

memento.mori.dom@gmail.com

м. Хмельницький
вул. Пілотська, 2Б

Написати нам